Cei de la Cancan.ro l-au ”prins” pe Alex Rus făcând aroganțe de tipul sticle de vin primite la masă cu ROABA!
![SÂMBĂTĂ, 30 APRILIE 2016. Alex Rus a comandat o roabă plină ochi cu sticle de vin scump, devenind pe loc ”atracţia” LOFT-ului](https://i0.1616.ro/media/441/2681/33713/15441386/1/colaj-1.jpg?width=818)
Dar să-l cunoaştem mai bine pe Alex! Părinţii lui l-au trimis mai întâi să înveţe la o şcoală foarte scumpă din Elveţia, iar, apoi, la studii la Londra. De fiecare dată, Alex s-a întors. Lui îi place în România, e fericit aici şi cu asta basta. Iar pe tăticul lui pare că nu-l deranjează situaţia. Dacă despre Alex n-aţi ştiut nimic până acum, despre tatăl lui, Petru Rus, nu se poate să nu fi auzit. Omul e milionar, are o groază de afaceri profitabile, dar cea mai mare dintre ele (cea care l-a şi făcut cunoscut, dincolo de ”graniţele” Bistriţei, de unde e originar) este ”Super Bingo Metropolis”. Petru Rus e, aşadar, omul care îi plătea pe Ţociu şi Palade sau pe Daniela Crudu ca să prezinte la Antenă emisiunea cu numele afacerii lui.
![”Super Bingo Metropolis” (emisiunea prezentată ani la rând de Ţociu şi Palade) a fost ”vârful de lance” al grupului de firme patronat de Petru Rus (sursă infografic: WWW.TERMENE.RO)](https://i0.1616.ro/media/441/2681/33713/15441386/4/colaj-petru.jpg?width=818)
Am subliniat că îi plătea pe Ţociu şi pe Palade, căci pe mulţi dintre câştigătorii premiilor săptămânale de bingo a cam ”uitat” să-i plătească. Aşa cum a ”uitat” să plătească şi datoriile către stat. Vorbim, în total, de multe milioane de euro! Asta a fost şi explicaţia că afacerile lui Petru Rus au intrat în colaps şi nu o dată, ci chiar de două ori. Iniţial, ”Super Bingo Metropolis” a ajuns pe butuci în februarie 2012 (când firma organizatoare ”Phoenix Games” SRL Bistriţa s-a afundat în datorii), iar acum istoria pare să se repete. Noua firmă, ”Metropolis Bets” – care organiza jocul (având aceiaşi patroni, Petru Rus şi asociatul lui Radu Chifa) – a anunţat subit, luna trecută, că… ”intră în vacanţă”. În spatele acestei decizii, ”miroase” însă a altceva (află AICI mai multe despre afacerile lui Petru Rus).
Să ne întoarcem însă la juniorul familiei, la Alexuţu. Cum scriam mai devreme, Rus junior a fost în weekend, la LOFT, înMamaia ca să-şi etaleze… fericirea de a fi tânăr în România! Astfel, Alex şi gaşca lui pestriţă (printre care câţiva prieteni englezi, multe fete, dar şi Altay, nepotul cunoscutului Beinur) au închiriat pentru câteva ore o masă în club, iar băutura a curs cu… roaba. Da, aţi auzit bine! Alex a comandat pentru întreaga lui gaşcă o roabă cu vin scump. Să fi tot fost peste 40 de sticle! (citeşte AICI despre alte aroganţe ale puştiului de bani gata)
![DUMINICĂ, 1 MAI 2016. După ce cu o zi înainte, Rus junior a suportat o notă de plată de peste 10.000 de lei, era normal ca a doua zi femeile să roiască (tot la LOFT) în jurul lui](https://i0.1616.ro/media/441/2681/33713/15441386/3/13131711-10209314546480422-858115401418016363-o.jpg?width=818)