Doi dintre componenţii echipei de fotbal „Gloria Bistriţa”, Ciprian Tătăruşanu şi Mădălin Ciucă au jucat câte o repriză pentru România A în amicalul cu Steaua – scor 4-1.

Portarul Ciprian Tătăruşanu şi fundaşul Mădălin Ciucă au jucat, vineri, 5 decembrie, pentru selecţionata României în meciul amical cu FC Steaua, scor 4-1, disputat pe stadionul din Bulevardul Ghencea.
Tătăruşanu l-a schimbat la pauză pe Pantilimon, în timp ce Ciucă a intrat titular şi a fost înlocuit după prima repriza cu Tudose.

Pentru România A au marcat G. Bucur, în minutele 48, 52 şi 75, şi Bicfalvi în minutul 65, iar pentru Steaua a marcat Arthuro în minutul 29.
Cei doi jucători ai Gloriei Bistriţa au evoluat pentru selecţionata pregătită de Victor Piţurcă şi miercuri, 3 decembrie, în amicalul cu România tineret.