![sighiarta_bolojan](https://gazetadebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/04/sighiarta-bolojan.jpg)
Robert Sighiartău, candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, s-a întâlnit marți cu Ilie Bolojan, președintele Consiliului Județean Bihor, care a reușit să atragă sume importante din fondurile europene pentru dezvoltarea infrastructurii din județul pe care îl conduce.
![](https://gazetadebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/04/sighiartau-bolojan-1.jpg)
“Discuții bune la Bihor. Ilie Bolojan comunică mereu lucruri noi, strategice. Multe dintre cele spuse au fost deja aplicate și rezultatele se văd: dezvoltarea infrastructurii din Bihor, șapte centuri construite în trei ani, investiții în toate orașele județului. Lucrurile merg foarte bine aici.
Trebuie să schimbăm ritmul și în județul nostru!” a declarat Robert Sighiartău.