![373554674_771883034740783_7626952617235166582_n](https://gazetadebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/09/373554674-771883034740783-7626952617235166582-n-1.jpg)
Primarul municipiului Bistrița, Ioan Turc, a transmis astăzi o veste îmbucurătoare pentru locuitorii orașului, confirmând că o problemă ce părea de nerezolvat, respectiv repararea străzilor de pământ din municipiu, este în curs de soluționare.
![](https://gazetadebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/09/373554674-771883034740783-7626952617235166582-n.jpg)
„O problemă ce părea de nerezolvat, repararea străzilor de pământ din municipiu, este în curs de soluționare! Prima etapă a intervenției la Slătinița se va încheia luni!”, a scris Ioan Turc pe pagina sa de Facebook.
![](https://gazetadebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/09/371438486-771883184740768-7958743421190257374-n.jpg)
Primarul Ioan Turc a concluzionat, afirmând că administrația locală își menține angajamentul de a face din Bistrița un oraș mai sigur și mai modern, iar reabilitarea străzilor de pământ este doar unul dintre numeroasele proiecte care vor contribui la acest obiectiv comun.