Ieri 1 martie Gloria Bistriţa a fost învinsă de Rapid Bucureşti, cu 3-1, giuleştenii conducând la pauză cu 2-0. Fazele pe poartă, au lipsit la ambele ehipe închizând jocul la mijlocul terenului.

Pentru două greşeli defensive ale jucatoriilor bistriţeni, de care rapidiştii au profitat conducând la pauză cu 2-0. Golurile Rapidului au fost înscrise de Djalovici şi Cesinha.

Sânmârtean şi Zaharia, au intrat pe teren numai în a doua repriză preferând să închidă jocul la mijlocul terenului şi să iasă pe contraatac.

Gloria incepe sa joace ofensiv şi să pună presiune, însă fără finalizare. În minutul 72, Nalaţi bate un corner pe coltul scurt si Joao Pedro înscrie cu capul, relansând meciul.

Dar, în minutul 89, Rapidul mai înscrie o dată prin Andrade stabilind scorul final, Gloria-Rapid 1-3.

Etapa viitoare, Gloria va întâlni în deplasare Universitatea Craiova.