În perioada 14-15 martie, a avut loc la Apahida, Tropheum Napocense Hadrianum Aelius, Ediţia a II-a.

La această competiţie au participat peste 200 de sportivi de la 16 cluburi din ţară. Clubul Sportiv ILYO a fost reprezentat de un lot de 19 sportivi, obţinând 15 medalii: 6 de aur, 6 de argint şi 3 medalii de bronz.

Locul I şi medalie de aur au obţinut următorii sportivi: Muresan Robert Ştefănuţiu, Răzvan Riti, Filip Raul Mario, Denis Raul Gros, Tudor Mihai Sas, Bogdan Tudorache.

Locul doi şi medalii de argint au obţinut următorii sportivi: Ana Riti, Diana Gabriela Fiscutean, Mihai Cristian Bura, Selena Solderea, Ştefan Agrişan, Luis Vinicius Capalna. Medalii de bronz, locul al III-lea au obţinut următorii sportivi: Maria Riti, Ariana Mara Sabo, Razvan Daniel, Cociuban. În cadrul acestui concurs, CS ILYO a obţinut locul 1 în clasamentul general la copii, potrivit sportulbistritean.ro.