Localitatea Muju din Koreea de Sud a găzduit în aceste zile Campionatul Mondial de Taekwondo WTF destinat categoriei de vârstă cadeţi (12-14 ani).

România a fost reprezentată de un lot compus din antrenorul Marius Nicolae Muti şi sportiva Liana Ionela Musteaţă. Dacă în urmă cu două luni devenea prima sportivă din România care a obţinut o medalie la un campionat european de Taekwondo WTF la cadeti, acum prin participarea la Campionatul Mondial de Taekwondo WTF din Koreea a scris din nou istorie în cadrul disciplinei olimpice Taekwondo WTF din Romania prin obţinerea primei medalii la un Campionat Mondial de Taekwondo WTF pentru categoria de vârstă Cadeţi, de la introducerea Taekwondo-ului în ţara noastră în urmă cu 25 de ani.
Sportiva Liana Ionela Musteaţă, legitimată la Clubul Sportiv ILYO, a reuşit să obţină locul 3 la Campionatul Mondial de Taekwondo WTF pentru Cadeţi, desfăşurat în Muju, Koreea de Sud după ce a învins reprezentantele Canadei ( scor 16-3), Indiei ( scor 15-0), Poloniei ( scor 8-4), pierzând în semifinală în faţa reprezentantei din Koreea ( scor 9-21), cea din urmă câştigând locul 1 mondial dupa ce a învins în finală reprezentanta Spaniei ( scor 11-2).