Sute de persoane au urmărit, sâmbătă după-amiază, un meci demonstrativ de fotbal, organizat pe Stadionul ”Cetate” din Alba Iulia, la care au luat parte foşti jucători ai echipei naţionale, evenimentul având ca scop strângerea de fonduri pentru copii abandonaţi, aflaţi în Centrul Social Dumbrava.Evenimentul caritabil intitulat ”Fotbal pentru suflet, familie prin fotbal” se află la a doua ediţie, fiind organizat de fostul arbitru Sorin Corpodean.

Meciul a fost o dispută între prietenii lui Sorin Corpodean, echipa Corpo&Friends, şi foşti jucători ai Clubului Dinamo Bucureşti, echipa Old Boys Dinamo, din ambele formaţii făcând parte mai mulţi foşti componenţi ai echipei naţionale, între care Florin Prunea, Ionuţ Lupescu, Florentin Petre, Dorinel Munteanu, Marius Niculae sau Ioan Ovidiu Sabău.

Meciul s-a terminat 2-0 (1-0 la pauză) pentru Old Boys Dinamo, după ce Marius Niculae, cel mai bun jucător de pe teren, a reuşit dubla. Acesta a marcat primul gol, după ce a rămas singur cu portarul, iar pe al doilea, cu capul, după o centrare. Fiecare repriză a avut câte 25 de minute.

sursa: mediafax.ro